مقالات سایت

معرفی آب معدنی کرست

آب معدنی:

 آب معدنی از سرچشمه های رودخانه های بهاری طبیعی مانند چشمه و نقاط حفاری شده از سفره های آب زیر زمینی از قلب طبیعت بدست می آید و حاصل آب شدن ذخایر آبی منجمد یا جاری شدن آب از ارتفاعات است که اصولا حاوی مواد معدنی متفاوتی از جمله نمک و ترکیبات گوگردی و عناصر سنگین چون منیزیم و کلسیم و … می باشد ، برخی از آب های معدنی در طبیعت به صورت گاز دار یافت می شود این عامل به دلیل وجود دی اکسید کربن در مجاورت یا چشمه آب معدنی بوده .
به صورت سنتی از چشمه های آب معدنی به عنوان مصارف درمانی استفاده می شده به دلیل داشتن مواد معدنی و گاهی هم به عنوان درمان برخی بیماری های گوارشی سفارش شده در طب سنتی ما که با مصرف آب های معدنی البته از چشمه های خاصی که معمولاً در مجاورت آتشفشان های فعال یا قبلا فعال بوده درمان می شود ، امروزه نیز در کشور خودمان همچنان از چشمه های آب معدنی که در مجاورت آتشفشان بوده استفاده می شود و اصطلاحاً به این چشمه های معدنی چشمه های آب گرم معدنی گفته می شود. پس همان طور که اشاره شد استفاده از آب معدنی چه به صورت خوراکی و یا چه به صورت استحام ریشه در تاریخ و طب سنتی کشور ها داشته و از قبل ارزش چشمه های آب معدنی بر انسان ها پوشیده نبوده!
اما امروز با توجه به گسترش علم و تکنولوژی دیگر لازم نیست کیلومترها صفر کنیم تا از مزایای آب های معدنی استفاده کنیم، همان طور که میدانید آب آشامیدنی روزمره که ما در کلان شهر ها از آن استفاده می کنیم به دلیل پروسه تصفیه ، دارای مقادری زیادی کلر و مواد ضد انگل و باکتری بوده که در دراز مدت باعث بیماری های کلیوی و معده می شود و با توجه به پبشرفت و کمک تکنولوژی در گسترش دانش مردم هر روزه در سرار دنیا رو به آشامیدن آب های معدنی می آورند همچنان که سیکل تصفیه آب و سیستم آب شهری با توجه به کم بود روز افزون ذخایر آب همواره رو به شکست و عدم بقا در شرایط مدرن را در پیش گرفته است.

ترکیبات آب معدنی:

به طور کلی هرچقدر میزان کلسیم و منیزیم آب معدنی بیشتر باشد به اصطلاح آن را آب سخت گویند یعنی سختی آب معدنی بسته به میزان فلزات سنگی آن می باشد که به طور کلی همان کلسیم و منیزیم هستند حال در مقابل هرچقدر که میزان نسبت این فلزات در ترکیبات آب پایین تر باشد آب را نرم تر اصطلاحاً گویند و سختی آب کاهش پیدا می کند .
در حال حاضر بین متخصصان و پژوهشگران حوضه متخصص کلیه و معده دوگانگی در نظر در مورد بهترین آب آشامیدنی است مبنی بر این که عده ای از متخصصین بر این موضوع قاعل هستند که هرچقدر میزان فلزات سنگین یا همان به اصطلاح سختی آب بیشتر باشد احتمال ایجاد سنگ کلیه و بیماری های گوارشی بیشتر می شود اما در مقابل عده ای از متخصصین بر این باورند که میزان بالای کلسیم مخصوصاً در کنار عناصرین چون پتاسیم در آب باعث از بین رفتن سنگ کلیه در دراز مدت میشود ولی همچنان همه متخصصین بر این باور هستند که نوشیدن زیاد آب چه با سختی بالا چه باسختی پایین احتمال به مبتلا شدن به بیماری های کلیوی را به نسبت بالایی کاهش می دهد نسبت به کسانی که آب کمتری می نوشند.
نیتریت و نیترات نیز در برخی آب های معدنی یافت می شود معمولاً در آب های معدنی که در تراز ارتفاعی پایین تری قرار دارند یا در مجاورت زمین های کشاورزی و کود های شیمیایی قرار گرفته اند درصد بالاتری دارند همچنین آب هایی که از سفره های زیر زمینی تهیه می شوند بیشتر در آن ها نیتریت وجود دارد که بسیار خطرناک و سمی بوده و آب معدنی هرچقدر نیتریت آن کمتر باشد سالم تر است.
در بدن انسان نیترات نیز استعداد بسیار زیادی به تبدیل شدن به نیتریت دارد و نیتریت در خون انسان باعث اکسید شدن آهن می شود و گلوبول های قرمز به مرور زمان توان حمل اکسیژن را از دست می دهند لذا به شدت برای بدن مضر بوده. همچنین از فضولات حیوانی نیز به مرور زمان می تواند به نیتریت و نیترات تبدیل شود.

PH آب معدنی:

یک از مهمترین و قابل تأمل ترین مواردی که در مورد آب معدنی باید در نظر گرفت PH آب معدنی است که معمولاً این فاکتور مورد توجه و نظر اکثریت مردم نیست متأسفانه!

هرچند که این موضوع بسیار مهم بوده و امروزه در دنیا یکی از مهم ترین فاکتور خرید آب معدنی برای مردم کشور های بزرگ PH آب معدنی و یا به زبان ساده اسیدی یا قلیایی بودن آب معدنی است، این موضوع تا حدی جدی و مهم است که شرکت های معتبر آب معدنی دنیا تمام تبلیغات و مانور تمایز کیفیتی خود را با دیگر رقبا بر این اصل میدهند.

پس بد نیست توضیحی هر چند مختصر در این مورد بدهیم! در این مورد خاص خالی از لطف نیست اشاره به آب معدنی معروف برند Alkaline 88 Alkaline Water که بطری های آب معدنی آن به دلیل بالا بودن خاصیت قلیایی خود تا قیمت ۲۰$ نیز به فروش می رسند که این خود حاکی از ارزش آب های معدنی با خاصیت قلیایی بیشتر است
آب معدنی PH مقایسه

اصطلاح PH که مخفف Potential of Hydrogen است نشانگر قدرت یونی هیدروژن در آب می باشد و عبارت دیگر نسبت مولکولهای یونیزه شده به غیره یونیزه شده در محیط های آبی را PH گویند . اگر بخواهیم به صورت ساده و کوتاه PH را تعریف کنیم می توان گفت درصد اسیدیته و قلیائیت آب را PH می گویند.

حال به زبان ساده اگر بخواهیم بررسی کنیم تاثیر PH بر بدن را می توان اشاره کرد به محیط زیست باکتری ها و رادیکال های آزادی سلولی در بدن که محیط کاملا اسیدی است مانند کسی که مشکل معده دارد و از معده درد های طولانی رنج می برد عمومی ترین دلیل شایع آن ازدیاد اسید معده است و این خود هم علت وجود باکتری های خاص در معده هم زمینه ساز این اتفاق می باشد! همچنین مطالعات اخیر نشان داده که سلول های سرطانی در محیط اسیدی بیشتر شانس بقا دارند در صورتی که هر چه محیط قلیایی می شود شانس زنده ماندن و تغذیه آن ها کمتر می شود. با نگاهی کوتاه بر صفحات اینترنتی و بررسی و مطالعه در مورد تاثیر محیط اسیدی بر بدن متوجه می شویم که آغاز و بستر ایجاد بسیاری از بیماری ها نسبت اسیدی و قلیای بودن خون می باشد، و همان طور که می دانید ۹۸ درصد خون را آب تشکیل می دهد.
همچنین متخصصین اشاره میکنند آشامیدن آب با درصد اسیدی نامتعارف در بلند مدت باعث آرتروز و بیماری بین مفاصل می شود.
اکثر آب های معدنی ph بین رنج ۶-۷ دارند که خوب به طبع هرچه عدد ph بالاتر باشد به سمت قلیایی شدن آب معدنی بهتر است، توجه به این موضوع که آب های معدنی عموماً ph بالاتری از آب های آشامیدنی دارند حائز اهمیت و دلیل آن وجود مواد معدنی است که به خودی خود باعث افزایش PH آب معدنی می شوند.
آب معدنی کرست با PH=7.4 سلامتی را برای شما به ارمغان می آورد!

 

چشمه آب معدنی کرست:

یک آب معدنی طبیعی، آبی است که از یک منبع حفاظت شده بیرون بیاید. منبع آب معدنی کرست جواهری است که در اعماق ارتفاعات کوههای قلعه رودخان، در نزدیکی روستای فوشه واقع شده است. زیبایی طبیعی این منطقه به صورت بکر و دست نخورده باقی مانده و با تنوع زندگی جانوری قابل مشاهدی می باشد.
ما آن را کاملاٌ طبیعی حفظ می کنیم.
چشمه ما از پرآب ترین چشمه های منطقه قلعه رودخان می باشد . این چشمه در ارتفاع  ۷۱۵ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی کارخانه کرست :

شرکت آب های معدنی آریا قلعه رودخان واقع در استان گیلان همچون عروس سبز پوش شمال ایران با طراوت از باران ها و شبنم ها ؛ در زیر آسمان صاف و آبی رنگ تکیه بر کوه های بلند قامت و استوار البرز زده و آبهای نیلگون دریای خزر به پایش می ریزد.

شهرستان فومن از سمت شمال به شهرستان صومعه سرا ، از جنوب به استان زنجان ، از شمال غرب به استان اردبیل و از شرق به شهرستان رشت محدود می باشد. از ویژگی های مهم جغرافیایی این استان ؛ وجود رودخانه های بزرگ و کوچکی است که در نقاط گوناگون آن در جریان بوده و از دامنه های کوهستانی آن دامنه شمالی البرز سرچشمه می گیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *